Babalar ve Oğullar Sabah Namazında Buluştu. – Lider Eğitim

0

    Lider Eğitim Kültür ve Sanat Gençlik Kulübü Derneği Karakter Eğitimi faaliyetleri kapsamında babalar ile çocuklarını sabah namazında Eyüp Sultan Camii’nde bir araya getiriyor. Pek çok İstanbul’lu için sabah namazını Eyüp Sultan Camii’nde, Üsküdar Aziz Mahmud Hüdaî Camii’nde, Ortaköy’deki Yahya Efendi Camii’nde veya Yuşa Camii’nde kılmak bir alışkanlık olmuştur.

     Büyük şehirlerin yoğun iş hayatı ve stresli atmosferinde birlikte faaliyet yapmaya vakit ayıramayan babalar ile çocuklarını bir araya getiriyoruz. “Haydi Oğlum Camiye” diyerek babalara seslenen Lider Eğitim, Cumartesi ve Pazar sabahları, Eyüp Sultan Camiinde babalar ve çocukları için anlamlı bir buluşma tertip etmektedir. Böylece hem sabahın bereketli saatlerinden istifade edilmekte, hem de cemaatle namaz alışkanlığının geliştirilmesine katkı sağlamaktadır.

     Gruplar sabah namazını eda ettikten sonra toplu yapılan duaya hep birlikte günahsız ağızlarla “Âmin” demekte, caminin tarihi hakkında grup rehberinden bilgiler almaktadır. Ayrıca etraftaki büyük zatların kabirleri de ziyaret edilmektedir.

     Tabi ki Eyüp’ün vazgeçilmezi olan sıcak simitler iştahla yenmekte ve akabinde çorba içilerek program nihayete ermektedir.

yatay-banner4

Paylaş

Comments are closed.