Genel Tanıtım

Amacımız
Geleceğimiz olan çocuklarımızın ve gençlerimizin araştırmacı ruhunu ortaya çıkarmak, bilim ve tekniğe ilgisini arttırmak, ülkenin teknolojik kalkınmasına ve bilimsel gelişmesine katkı sağlayacak projeler ortaya çıkarmasını sağlamak, insânî değerlere sahip, milli ve manevi değerlerine bağlı, bilgi ve özgüven sahibi, etkin, girişimci, uluslararası alanda akranlarıyla rekabet edebilecek seviyede bireyler olarak yetişmesini sağlamaktır.
Hedef Kitlemiz
Yetkin Genç: 11 – 14 Yaş

1001 Bilimci Çocuk: 10 – 18 Yaş

Bilim ve Teknoloji Takımı: 17 – 25 Yaş

Spacexpress : 17 – 25 Yaş

Yetkin Genç
 Mayıs 2015’te eğitimlere başlayan Yetkin Genç, çeşitli ölçümlerle üstün yetenekli olduğu tespit edilmiş olan çocukların, gelecekte dinine ve milletine faydalı olacak proje ve fikirler üreten manevi değerlerine bağlı öncü fertler olmasını sağlamak amacıyla ortaya çıkmış bir alışmadır. Bu çalışma kapsamında mülakatı geçen öğrenciler 5. sınıftan alınarak 8. sınıfa kadar 4 yıllık bir eğitimden geçerek hem maddi yönden hem de manevi yönden tekamül etmektedir. 4 yıllık eğitim boyunca Kur’an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler derslerinin yanı sıra Bilim ve Teknoloji, robotik, mobil-web yazılım dersleri almaktadır. Bu sayede manevi değerlere sahip proje üreten insanlar toplumumuza kazandırılışmış olacaktır.
Detaylı bilgi için: yetkingenc.com
1001 Bilimci Çocuk
 Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteğiyle 2017-2018 eğitim döneminde hayata geçirilen 1001 Bilimci Çocuk Projesi kapsamında Üsküdar Gençlik Gelişim Merkezi, Ümraniye Gençlik Gelişim Merkezi, Dudullu Gençlik Gelişim Merkezi ve Samandıra Gençlik Gelişim Merkezi’nde Bilim ve Teknoloji Kulübü oluşturuldu. Oluşturulan Bilim ve Teknoloji Kulüpleri’nde 150’den fazla öğrenci bir yıl boyunca Robotik, Kodlama, Temel Mekatronik, Teknoloji Okuryazarlığı, Fen Bilimleri ve Astronomi eğitimleri aldı. Ayrıca Ümraniye, Üsküdar ve Sancaktepe ilçelerinde bulunan 10’dan fazla devlet okulunda 1300’den fazla öğrenciye yönelik bilimsel etkinlikler düzenlendi. Bilim ve Teknoloji Kulüpleri’ndeki eğitimler kış döneminde hizmet vermeye devam etmektedir.

Detaylı bilgi için: 1001bilimci.com

Bilim ve Teknoloji Takımı
  2017 yılında Lider Eğitim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği bünyesinde kurulan ve fen ve mühendislik fakültelerinde okuyan üniversiteli gençlerden oluşan Bilim ve Teknoloji Takımı, havacılık ve uzay başta olmak üzere, yazılım ve mekatronik alanında eğitimler düzenleyen ve bu alanlarda AR-GE çalışmaları yürüten bir topluluktur. Ayrıca Lider Eğitim Bilim ve Teknoloji Takımı’ndaki gönüllü eğitimciler, gerekli eğitimleri ve atölye çalışmalarını tamamlayarak gençlik gelişim merkezlerindeki Bilim ve Teknoloji kulüplerinde eğitmen olarak görev alabilmektedir.
Spacexpress
 SpacExpress Lider Eğitim bünyesinde, üniversiteli gençlerin kurmuş olduğu bir havacılık ve uzay takımıdır. Yüksek irtifa balonları kullanarak kamera, sensör ve devre kartlarını, uçakların ulaşamayacağı stratosfer tabakasına ulaştıran ekip, atmosferin bu tabakasında meteorolojik veri toplamanın yanı sıra yer gözlem görevi de yapmaktadır. Ar-Ge sürecinde yaptıkları çalışmalarla yüksek verimlilik ve düşük maliyetlerle çalışacak alternatif insansız hava aracı sistemleri tasarlayan takımımız, yakın uzay faaliyetlerini ulaşılabilir hale getirebilmek için çalışmalarına devam etmektedir.

SpacExpress Ar-Ge çalışmalarının yanı sıra ortaokul öğrencilerine Havacılık, Uzay ve Astronomi eğitimleri vererek kendi uzay balonlarını tasarlamalarına ve yakın uzaya ulaşabilmelerine imkan sağlamaktadır.

Detaylı bilgi için: spacexpress.com.tr