‘GEZİ, KÜLTÜR VE ADAY İZCİ KAMPI’ BAŞVURULARI BAŞLADI

0

Lider Eğitim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, Aziz Mahmut Hüdayi Vakfı ve Türkiye İzcilik Federasyonu işbirliğiyle Bolu’da “Aday İzci Kampı” düzenleniyor.

Bolu/Aladağlar Tevfik Rüştü Günday kamp alanında yapılacak ve 10-17 yaş arasındaki gençlerin katılabileceği izcilik kampı 24 Temmuz-04 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

DOĞAYA, MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERİNE SAYGILI GENÇLER

Kampın aday izcilere; kişisel, fiziksel, zihinsel gelişimine katkıda bulunma; ülkesini seven, değer odaklı, milli ve manevi değerlerine saygılı, doğru, temiz, düzenli, zamanı yararlı ve zevkli çalışmalarla değerlendirebilecek birer vatandaş olmalarını sağlamak gibi amaçları var.

Bunun yanı sıra gençlere doğa-çevre bilinci, özgüven, sorumluluk duygusu, liderlik, takım çalışması gibi becerileri ve yeteneklerinin kazandırılması hedefleniyor.

Kamp süresince izci adaylarına; temel ve ileri seviye izcilik, kişisel gelişim, hafıza teknikleri, telsiz ve haberleşme, ilkyardım, trafik, çevre ve orman, itfaiye-yangın, müzik, tiyatro, yüzme, bisiklet, binicilik, pentatlon, badminton, tırmanma duvarı, hayvan bakımı, ebru, paintball, atıcılık, oryantring, okçuluk, kano, değerler eğitimi, zararlı alışkanlıklardan korunma ve kurtulma eğitimleri, hayk gibi birçok konuda eğitim verilmesi ve etkinlik yapılması planlanıyor.

İZCİLİK RUHUNUN KAZANDIRILMASI HEDEFLENİYOR

İzcilik kampına katılacak aday izcilere, izciliğin doğasında yer alan yardımlaşma, düzenli ve tertipli yaşama bilincini kazandırmak amacıyla;

– Kamp süresince kamp alanı içerisindeki ortak kullanım alanlarının belli periyotlarla (çadır alanları, tuvaletler, duşlar, ahır-ağıl-kümes vb. alanlar) temizlenmesi/düzenlenmesi/bakımının yapılması,

– Belli alanlarda nöbet tutulması (kapı nöbeti, gece çadır alanı nöbeti),

– Konakladıkları çadırların düzenli tutulması, tulumların toplanması vb. görev ve ödevlerinin verilmesi hedefleniyor.

İletişim için:
İsmail Saçmalı: 0541-891-97-20

Kayıt için:  http://www.tarihedokun.com/

AFIS1_BAKMAK VE ONAY İÇİN

Paylaş

Bir Yorum Bırakın