İstanbul Karakter Eğitimi Faaliyetleri – Paintball

0

Paintball, tüm dünyada her yaş ve meslek grubundan geniş bir oyuncu kitlesine sahip, popüler bir doğa sporudur. Oyuncular, bazı kuralların eşliğinde boya topu atan gazlı silahlarını kullanarak, bayrak kapma operasyonları, karşı takımın kaptanını vurmak, bir bölgeye saldırmak veya bu bölgeyi korumak gibi onlarca oyun senaryosu içinden birini tercih ederek belirlenmiş görevleri başarmaya çalışırlar.

Paintball, bu özelliklerinden dolayı, stres atıp eğlenilen bir doğa sporu olmanın ötesinde, oyuncuların ortak çalışma ve liderlik becerilerini geliştiren, özgüven aşılayan bir kimliğe de bürünmüştür.

2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılı içinde Lider Eğitim Kültür ve Sanat Gençlik Kulübü Derneği Karakter Eğitimi Birimi etkinlikleri kapsamında paintball organizasyonuyapmaktadır. 180 karakter eğitimi rehberin iştirak ettiği bu programda sadece paintball değil akabinde sohbet ve muhabbetle yenen mangalda köfte de programın önemli bir parçasıdır.

İstanbul’ un farklı bölgelerinden gelen pek çok rehberimiz, faaliyetlerimiz sayesinde ilk kez paintball oynama şansını yakalamış oluyor. Bu heyecan dolu oyuna adaptasyonları bir hayli hızlı oluyor rehberlerimizin. Çünkü zaten her biri oyun yeteneğini kavramada üst seviyede ve takım ile bütünleşebilen bir ekip lideridir.  Fakat bu halleri onların boyalı toplardan kaçmalarına yetmiyor ve oyun sonunda kamuflajları rengârenk oluyor.

Paintball etkinliği daima büyük mücadelelere sahne olur; ama sonunda kazanan hep dostluktur.

Paylaş

Comments are closed.