İZCİLİK NEDİR ?

Tanıtım, tüm çocuk ve gençlerin katılabileceği dil, din, ırk ve siyasal ayrım yapılmayan üniformalı bir eğitim sistemidir. İzcilik aynı zamanda öğrencilerimizi milli ve manevi değerlerine bağlı, dürüst, düzenli, disiplinli, özgüven sahibi, zamanı etkin kullanan, gündelik hayatında her yönden örnek bireyler olarak yetiştirme amacıyla düzenlediğimiz bir açık hava programıdır.


NİÇİN İZCİLİK?

İzciliğin amacı; günümüz, teknoloji bağımlısı olan ve ekranlara hapsolan çocuklarımızı ve gençlerimizi doğayla buluşturarak, karakterli, toplum içinde yapıcı ruha sahip, saygılı ve disiplinli, başkalarını düşünen, halka hizmet etmekten zevk duyan, yurduna, milletine bağlı, bütün insanlara karşı dürüst ve iyi duygulu, kendisi için gerekli el becerilerine sahip, özgüven sahibi, sorumluluk almaya hazır ve istekli, tabiatı seven ve koruyan nitelikte iyi bir yurttaş ve iyi bir insan olarak yetiştirmektir.


Nasıl İzcİ Olunur ?

4 Adımda İzci olma

  • Kayıt
  • Aday İzci
  • Lisans
  • Kamplar

Kayıt:

Adım 1

Aday İzci:

Adım 2

Lisans:

Adım 3

Son:

Adım 4Bu eğitim dönemlerini tamamlayan izciler: Ünite kampı,Kulüp kampı, Mahalli ve Milli Kamplara katılma hakkı KazanırlarPROGRAMLARIMIZ

Doğa Gezisi

Belgrad Doğa Gezisi

Şile Ağva Doğa Yürüyüşü

Tırmanış Eğitimi

Tırmanış Eğitimi

Arama Kurtarma Eğitimi

Arama Kurtarma Eğitimi

Tarihi Mekan Gezileri

Tarihi Mekan Gezileri

Oryantiring Etkinliği

Oryantiring Etkinliği

Doğada Yemek Pişirme

Doğada Yemek Pişirme

Macera Parkuru

Macera Parkuru


İZCİ ANDI