Lider Eğitim Artık Youtube’da

0

Merhaba,
Zaman hızla akıyor, teknoloji her geçen gün biraz daha ilerliyor. Bunun olumlu ve olumsuz sonuçlarını beraber gözlemliyoruz. İstediğimiz bir bilgiye tek bir tuşa basarak ulaşabiliyoruz. Ama bunun yanında başta gençlerimiz olmak üzere herkes sosyal medya üzerinden bir çok olumsuz örnek oluşturacak davranışlara maruz kalıyor. Peki bu durumda ne yapacağız? Çocuklarımıza yasaklar mı koyacağız? Bilgisayarlarını, tabletlerini ellerinden mi alacağız? Onları internetten korusak bile bunları tümüyle hayatlarından çıkarmamız çok zor. O yüzden önce onlara örnek olacağız, sonra da teknolojiyi nasıl kullanacaklarını öğretip, iyiyi ve kötüyü ayırt etmeleri için onlara rehber olacağız. Biz Lider Eğitim olarak 2004 yılından beri sosyal, kültürel, sanatsal ve akademik alanlarda ahlaklı, özgüven sahibi, bilgili ve becerikli gençler yetiştirmeye çalışıyoruz. Gençlere fayda sağlayabileceğimiz her mecrada onlara ulaşmak istiyoruz. İzcilik, okçuluk, yüzme, futbol, el sanatları bunlardan yalnızca bir kaçı.
YouTube da gençlerin çok fazla vakit geçirdiği platformlardan biri ve bugünün dünyasında, çocuklarımız ve gençlerimiz rol model ihtiyaçlarını YouTube içerik üreticilerinden karşılıyorlar. Eminiz bir çok ebeveyn çocuklarının buradan bir çok olumsuz davranışı örnek aldığını gözlemlemiştir.
Bu yüzden biz de çocuklarımızı olumsuz örneklerden korumak, onlara alternatif sunabilmek için Lider Eğitim olarak YouTube’dayız. Çünkü çocuklarımıza ve gençlerimize ellerindeki imkanları nasıl doğru kullanacaklarını öğretmek zorundayız. YouTube kanalımızda çocuklar için sanat, bilim, spor, genel kültür gibi alanlarda eğlenceli ve öğretici içerikler hazırlayacağız.
Daha fazla gencimize ulaşmak için bizi aşağıdaki linkten takip edebilir, sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz. Unutmayın çocuklarımıza iyi bir dünya bırakmak kadar, dünyaya iyi çocuklar bırakmak da önemlidir ve bunun için toplum olarak birlikte hareket etmeliyiz. Biz hazırız, sizi de bekliyoruz!

https://www.youtube.com/c/LiderEğitimTV

Paylaş

Comments are closed.