Lider Eğitim – Herkes Oradaydı, Sen Neredesin

0

“Herkes Oradaydı, Sen Neredesin” sloganı ile Üsküdar meydanda 19 Mart Cumartesi günü Çanakkale hakkında farkındalık oluşturmak maksadıyla program gerçekleştirildi. Program, Lider Eğitim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği ve Üsküdar Belediyesi’nin ortak organizasyonuyla gerçekleştirildi. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi TÜRKMEN’inteşrifiylesaat 10.00’da başlayan program 14.00’a kadar devam etti.

Nöbet kulübelerinde bekleyen asker kıyafetli öğrencilerle güzel bir atmosfer oluşturuldu. Öğrenciler, “Bu vatanı ecdadımız korudu, biz de bu vatanın bekçileriyiz” mesajını verdiler.  Vatan için canını veren şehitlerimizi yâd etmek için sergilenen mezar taşları, resim sergisi, bilgi kartelaları ve Lider Eğitim Sanat Kulübü öğrencilerinin yaptığı maketler bu atmosfere heyecan kattı. Ayrıca ertesi gün şehit olacağını bilen askerlerin yıkanmış, kurumayı bekleyen kıyafetleri, düşman askerinin yarasını saran Türk askeri ve savaş zamanında yenilen yemeklerin menüsü de programı ayrıca renklendirdi. Program boyunca Çanakkale hakkında yapılan seslendirmeler de orada bulunanlara o günleri yaşatmış oldu. Bu anı yaşayan Üsküdar misafirleri bol bol fotoğraf çekerek hem neşelendiler hem de atmosferin heyecanı ile duygulu anlar yaşadılar.

Program’ın icrasında Değer Halkaları öğrencileri, Sultantepe Gençlik Gelişim Merkezi öğrencileri ve Sosyal Girişimcilik Akademisi öğrencileri görev aldılar.

Asker kıyafetleri ile halkın büyük ilgisini çeken programda, Çanakkale sancağı ve balonlar oradan geçen halka günün bir hatırası olarak hediye edildi.

Paylaş

Comments are closed.