KUR’AN-I KERİM AKADEMİSİ PROJESİ 2. YIL KAYITLARI BAŞLIYOR!

0

Üsküdar Gençlik Gelişim Merkezinde düzenlenen Kur’an-ı Kerim Akademisi Projesi 2. yılı kayıtlarına başlıyor.

KUR’AN-I KERİM AKADEMİSİ PROJESİ NEDİR?

Kur’an-ı Kerim Akademisi projesi öğrencilerin Kur’an-ı Kerim tilavetinde görülen telaffuz hatalarını gidermek, Kur’an-ı Kerim’i güzel bir eda ile okumalarını sağlamak amacıyla Tashih-i Huruf, Makam ve Musiki derslerinin alanında uzman eğitimciler tarafından verildiği projedir. Kur’an-ı Kerim Akademisi projesinde dersler 6 bölümden oluşmaktadır.

Projeye alınacak öğrenciler mülakat ile seçilmektedir. Mülakat sonunda öğrenciler 2 seviye olarak sınıflara ayrılmaktadır.

Kur’an-ı Kerim Hâkimleri Sınıfı

Kur’an-ı Kerim’i aşk şevk ve heyecanla okuyabilen, Kur’an’la hayat bulanlar.

Kur’an-ı Kerim Hadimleri Sınıfı

Kur’an-ı Kerim’e hâkim, O’na hizmeti bir görev ve emanet bilenler.

Projede görev alan hocalarımız Üsküdar Mihrimah Sultan Camii İmamları ve Müezzin-Kayyımından oluşmaktadır.

Kur’an-ı Kerim Akademisi Projesinde haftalık 8 saat ders verilmektedir. Bu derslerin 6 saatlik kısmını Tashih-i Huruf dersleri 2 saatlik kısmını ise Makam ve Musiki dersi (seçmeli) oluşturmaktadır.

Kur’an-ı Kerim Akademisi programını kazanan öğrenciler bireysel gelişim takip formları ve ezber takip çizelgeleri ile takip edilmektedir. Öğrencilere her ders sonrasında okumaları gereken yerler ödevlendirmeler yapılmakta, hocalarımız tarafından oluşturulan ses kayıtları ile öğrenciler haftalık ezberlerini yapmaktadırlar. 3 gün üst üste devasızlık yapan öğrenciler proje kapsamından çıkarılmaktadır. Proje İmam Hatip Ortaokulu 5. ve 6. Sınıfa giden 20 erkek öğrenci ile sınırlandırılmaktadır.

 


MÜLAKAT ÖN KAYIT

    Paylaş

    Comments are closed.