LİDER’DE RAMAZAN HEYECANI VAR

0

Lider Eğitim Ramazan 2021 programımızın kayıtları başladı. Bu sene Ramazan ayında öğrencilerimizle birlikte geleneklerimizi hatırlayacak, kültürümüzü tanıyacak ve bugünlerimizi konuşacağız. 12 Nisan ve 12 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olan programımızda online dersler, canlı yayın programları, öğrencilerimiz için hazırladığımız günlük görevler, bilgi yarışmaları ve eğlenceli etkinliklerle karşınızda olacağız.

• Birinci haftada, Ramazan’a hem zihnen hem de ruhen hazırlık fırsatı sunan Üç Aylar’ı ve Kandilleri konuşacağız. Bununla birlikte oruçlu olmanın şuurunu ve Ramazan ahlakını hatırlayacağız.
• İkinci haftada, “Nerede o eski Ramazanlar” diyeceğiz. Osmanlı, Selçuklu ve Asr-ı Saadet dönemlerindeki maneviyattan tadacak ve Ramazan ayına özgü geleneklerimizle tanışacağız.
• Üçüncü haftada, ülkemizde ve diğer coğrafyalarda Ramazan ayının nasıl yaşandığını öğreneceğiz. Dünyanın birçok yerinde, çeşitli ülkelerdeki Ramazan atmosferine tanıklık edeceğiz.
• Dördüncü haftada, Kadir Gecesi’ni ve diğer ibadetlerimizi konuşacağız. Ramazan ayını, “Kur’an Ayı” yapan nedeni öğrenecek; mukabele, teravih, itikaf, fitre gibi birçok ibadetin hikmetini ve faziletini işleyeceğiz.
• Beşinci haftada, geride bıraktığımız Ramazan ayının muhasebesini yapacağız. Ramazan ayının bizlere kattığı güzellikleri hatırladıktan sonra, bayram coşkusunu hep birlikte yaşayacağız.

Oluşturduğumuz “Ramazan İmsakiyesi” etkinliğiyle, program boyunca her gün çeşitli görevleri yerine getirecek olan öğrencilerimizle beraber, Ramazan ayının ruhunu yakalayacağız.

Ramazan ayında keyifle seyredeceğiniz “Mehmet’in Heybesi – Nerede O Eski Ramazanlar” canlı yayınıyla evlerinize konuk olacağız.

Program sonunda yapacağımız bol ödüllü bilgi yarışmasıyla Ramazan’a elveda, bayrama merhaba diyeceğiz.

Programımızın ücreti 100 TL’dir.

Kayıt İçin Burayı Tıklayınız.

Paylaş

Comments are closed.