Ufukta Bilim Var Projesi Başladı !

0

Lider Eğitim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin yürüttüğü “Ufukta Bilim Var Projesi” İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle başlıyor!..

“Ufukta Bilim Var Projesi” kapsamında Ekim-Kasım aylarında eğitimlere başlayacak olan Bilim ve Teknoloji Kulüpleri’nde bir sene boyunca 2 farklı kademede her hafta 1,5 saatlik eğitim alacak öğrenciler, bu kulüplerde kodlama, robotik, temel mekatronik, astronomi, 3B tasarım ve fen bilimleri eğitimlerine katılacak. Aldıkları eğitimler sayesinde kendi projelerini üretecek seviyeye gelecek olan öğrencilerimiz, geleceğin meslekleri olan yazılım, robotik ve mekatronik alanlarını daha yakından tanımış olacak.

Ufukta Bilim Var Projesi kapsamında ayrıca Gençlik Gelişim Merkezleri’nin bulunduğu Ümraniye, Üsküdar, Sancaktepe, Sultanbeyli ve Pendik ilçelerinde belirlenen devlet okullarında öğrencilerin fen ve mühendislik alanlarına olan eğilimini belirleyecek ölçekler uygulanacak. Ayrıca yine aynı ilçelerdeki okullarda fen deneylerinin yapıldığı ve Müslüman bilim adamlarının başarı öykülerinin anlatıldığı bilimsel etkinlikler düzenlenecektir. İstanbul Medeniyet Üniversitesi, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ufukta Bilim Var Projesi’nde, proje ortağı olarak yer almaktadır.

Lider Eğitim Gençlik Gelişim Merkezleri’ndeki Bilim ve Teknoloji Kulüpleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için afişteki iletişim numaralarını arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.


ÖN KAYIT

    Paylaş

    Comments are closed.