Birinci Babalar ve Oğullar Kampı

0

Lider Eğitim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Gençlik Gelişim Merkezleri “Birinci Babalar ve Oğullar Kampı”nı gerçekleştirdi.

Programa 7 Gençlik Gelişim Merkezinden baba ve oğul olmak üzere toplam 200 kişi katıldı.
Kocaeli Diriliş Kampı’nda gerçekleştirilen programda 2 gece 3 gün kalındı.

Program kapsamında hem çocuklar babalarıyla unutamayacakları bir hafta sonu geçirmiş oldular hem de öğrenciler, babalar ve Lider Eğitim görevlileri birbirlerini daha yakından tanıma fırsatı bulmuş ve birbirleriyle kaynaşmış oldular.

Program için cuma günü saat 17.30’da Gençlik Gelişim Merkezlerinde buluşan ekipler otobüslerle yola çıkarak saat 20.00’de kamp alanına vardılar.

Akşam yemeği ile başlayan kampımız, Gençlik Gelişim Merkezi öğrencilerinin ve gönüllü babaların verdiği mini bir konser ve izcilik oyunları ile devam etti.

Misafirlerimiz, dörder kişilik Bungalov evlere yerleşerek birinci günlerini tamamladılar.

Sabah namazı ile ikinci güne başlayan konuklar, saat 09.00’da kahvaltı ile berâber yorucu ama bir o kadar da eğlenceli bir gün geçirdiler. Sekizer kişilik ekiplere ayrılarak,

– Survivor
– Okçuluk
– Düğüm
– Voleybol
– Futbol
– Masa Tenisi
– İzcilik Oyunları

gibi birçok etkinlikte birbirleriyle yarıştılar.

Saatler 20.00’yi gösterdiğinde etkinlikler bitmiş ve yapılan yarışmalar yerini kamp ateşine bırakmıştı. Misafirlerimiz, kamp ateşi etrafına toplanıp çocuklarıyla birlikte marşlar ve ezgiler söyleyip oyunlar oynadılar.

Saat 23.00’e geldiğindeyse gecenin karanlığı iyice çökmüş ve Ay’ı gözlemleme vakti gelmişti.
Teleskopla Ay’ı seyreden konuklarımız, bu gözlem sonunda ikinci günü de böylece tamamlamış oldular.

Yine sabah namazı ile başlayan üçüncü günümüz, sabah kahvaltısı ile devam edip saat 11.00’de gelen otobüslerin İstanbul’a dönmek üzere hareket etmesiyle son buldu.

Biz inanıyoruz ki bu kampla hem çocuklar hem de babalar, hayatları boyunca unutamayacakları ve hep gülümseyerek hatırlayacakları iki güzel gün yaşadılar…

Paylaş

Bir Yorum Bırakın